Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Rezultat 1 – Raport – Dobre praktyki

Okładka raportu

 

To działanie zawiera następujące zadania: organizacja seminarium i warsztatów edukacyjnych mających na celu wymianę doświadczeń i dobrych praktyk stosowanych w uczelniach partnerskich, a także zaimplementowanie sprawdzonych wzorów postępowania w odniesieniu do szkolenia i doskonalenia nauczycieli w zakresie edukacji włączającej stosowanych w uczelni norweskiej i polskiej.

Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk miała formę dwóch wydarzeń (seminarium, warsztaty), organizowanych wspólnie przez obu partnerów – jedno w OsloMet, drugie na UW. Pierwsze miało teoretyczny charakter, pozwoliło zebrać i opracować katalog właściwych, efektywnych praktyk i strategii. Drugie było praktycznym warsztatem. Uczestnicy wydarzeń to osoby zaangażowane w projekt, pracownicy jednostek biorących udział w projekcie, nauczyciele akademiccy ze specjalności nauczycielskich JO. Efektem tego działania jest raport „Dobre praktyki we włączającej edukacji językowej i kształceniu nauczycieli języków obcych – uniwersalne projektowanie w edukacji i zwiększanie dostępności, zwłaszcza dla grup marginalizowanych“.

Raport dostępny jest jako plik pdf oraz w wersji online.